Aktualności

Rewolucja: BBC wyemituje serial na… Snapchacie?

Piątek, 06 stycznia 2017

Planet Earth- seria, którą oglądało się z prawdziwą przyjemnością czy to jeśli z uwagi na zajmujące, piękne i dynamiczne zdjęcia, fantastyczny montaż, który wprawiał w osłupienie, czy też ze względu na porywającą narrację. Dokument przyjęty został bardzo ciepło i zyskał wierne grono odbiorców zasiadających w czasie emisji przed telewizorami. Prawdziwą rewolucją jest fakt, że BBC porozumiało się ze Snapchatem i … postanowiło wyemitować tam dokument w odcinkach.


Co więcej- wersja na Snapchat będzie dostępna jeden dzień przed oficjalną premierą w telewizji- można tu mówić o prawdziwym znaku czasów.

Nie wiadomo dokładnie jak długie będą poszczególne odcinki, wiadomo jednak, że po pierwsze: zostaną specjalnie przystosowane do oglądania w pionie, zaś po drugie, odcinki przeznaczone na medium społecznościowe zostaną nagrane dwoma mikrofonami, aby na telefonie imitować dźwięk 3D stereo.

Premiera Planet Earth II zbiegnie się z wprowadzeniem kilku nowości w aplikacji Snapchata. Skanując specjalny Snapcode, będzie można odblokować dostęp do zwiastuna serii BBC i zyskać możliwość subskrybowania kanału jeszcze przed premierą serialu.

Trzeba przyznać, że to bardzo innowacyjna i nietypowa kolaboracja. Czy jednak oglądanie w ten sposób takiego dokumentu nie odbiera mu nieco czaru? A może uważacie, że wręcz przeciwnie bo przyczyni się do jego popularyzacji? Planet Earth II zadebiutuje w amerykańskiej i kanadyjskiej telewizji 18 lutego. Dzień wcześniej będzie już dostępna wersja na Snapchata.