Aktualności

Pokemon Go- lider wśród gier mobilnych zeszłego roku.

Piątek, 06 stycznia 2017

Kiedy weszła na rynek, szaleństwo ogarnęło wszystkich- wzrosła sprzedaż powerbanków, a nawet telefonów, każdy chciał zakosztować przyjemności wirtualnego łapania kultowych stworków. Czy kogoś zdziwi więc, że numerem jeden wśród gier mobilnych jest właśnie gra pokemon go? Ile dokładnie zarobiła?


Jak przedstawiają się wyniki? Grze Pokemon Go udało się wypracować większy dochód w krótszym czasie, niż dotychczasowemu liderowi w tej kategorii – grze Clash Royale. Analitycy twierdzą, że gra o łapaniu stworków wygenerowała w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy istnienia 550 milionów dolarów przychodu. Dotąd studio Niantic zarobiło na tytule ponad 1 miliard dolarów. Niestety- efekt był niezwykle intensywny, tego nie da się zaprzeczyć, ale także niestety dość krótkotrwały. W tej chwili gra nie jest już w swojej szczytowej formie i moment, gdzie cały świat chodził z twarzą przyklejoną do ekranu smartfona minął. Ile gra zarabia teraz?

Wciąż jest to niemała kwota: gra wciąż zarabia – codziennie jest to kwota pomiędzy 1,5 mln $ a 2,5 mln $.

A jakie inne gry uplasowały się wysoko w minionym roku? Clash Royale, o której wspomnieliśmy wcześniej, zajęła miejsce szóste. Na pierwszym miejscu podium stanął Monster Strike. Zaraz za nim uplasowało się Clash of Clans i Game of War. Mobile Strike wcisnęło się na miejsce czwarte. Okazuje się więc, że mimo rozwoju komputerów, coraz nowszych technologii, konsoli, wciąż lubimy stracić nieco czasu na niezbyt wymagających, ale z pewnością wciągających grach mobilnych.