Aktualności

Pierwszy smartfon w sieci 5G?

Środa, 01 lutego 2017

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o sieci 5G i próbowaliśmy „wywróżyć” z której wytwórni może pochodzić telefon, który ją zawojuje. Okazuje się, że pretendentem do tego miana, może być Gigabit Phone. Co o nim wiemy?


Gigabit Phone – tak nazywa się smartfon, który jako pierwszy na świecie umożliwia pobieranie danych z prędkością do 1 Gb/s. Wyglądem się nie wyróżnia- jest prawdę powiedziawszy rozczarowująco zwykłego designu, a szkoda, bowiem ma godne uwagi osiągi, które spokojnie mogłyby pójść w parze z ciekawym wyglądem.

1 Gb/s. to prędkość 10 razy szybsza od tej, z którą startowała technologia LT...

Bateria od 0% do 100% w zaledwie 20 minut?!

Środa, 01 lutego 2017

Każdy z nas zna ten problem: bateria smartfona rozładowuje się w najmniej oczekiwanym i oczywiście najbardziej niedogodnym dla nas momencie (swoją drogą- czy naprawdę którykolwiek jest dla nas dogodny?). Producenci wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom wciąż czynią postępy, jednak mamy szansę na prawdziwą rewolucję- jaką? Czytajcie dalej!


Od razu trzeba powiedzieć, że Chińczycy zademonstrowali możliwości tego rozwiązania na przykładzie akumulatora o pojemności 3000 mAh. Ładowanie od 0% do 60% trwało 10 minut, a do pełna (czyli do 100%) łącznie 20 minut. To naprawdę robi wrażenie. Co to za rozwiązanie i jak działa?

Super mCharge, bo tak właśnie nazywa się ta mała rewolu...

Facebook pomoże zapobiegać samobójstwom?

Środa, 01 lutego 2017

Mark Zuckerberg właściciel giganta social mediów- Facebooka, ogłosił niedawno wraz z pracownikami pomysły na ulepszenie aplikacji, które w zamyśle mają zapobiegać próbom samobójczym. To sprawa niebagatelna jako że według statystyk, co czterdzieści sekund taka decyzja jest podejmowana wśród grupy ludzi w wieku 15 – 29 lat. Jak zmierzyli się z problemem twórcy?

Okazuje się, że najczęściej podawaną przez internautów propozycją jak zmierzyć się z tym problemem było… odcięcie transmisji na żywo w której użytkownik wyjawia swe autodestrukcyjne zamiary. Wizjonerzy z Facebooka nie zgadzają się z tą opinią. Są wręcz w kontrze:

...

T-mobile ma propozycję dedykowaną IoT – Internet Rzeczy coraz powszechniejszy

Piątek, 06 stycznia 2017

Internet rzeczy to dziedzina nowa, jednak o bardzo dynamicznym rozwoju. Ten z kolei chętnie chciałaby wykorzystać niemal każda firma, widząc w nim swój zysk. I słusznie, bo według przewidywań analityków, w przeciągu nadchodzących lat niemal każda rzecz, będzie połączona z internetem, tak by maksymalnie uprościć i zautomatyzować nasze jej użytkowanie. Choć nie każdy wykorzystuje ten potencjał (niedawno pisaliśmy o tym jak Mozilla zrezygnowała z zagłębiania się w ten segment), to niektóre firmy proponują dedykowane rozwiązania, które mają szansę się sprawdzić- tak jak Tmobile.


Jak już wspominaliśmy- każde urządzenie będzie łączyło się z internetem, by dać ...

Premiera nowej konsoli Nintendo już wkrótce!

Piątek, 06 stycznia 2017

Mamy dobre wieści dla entuzjastów gry na konsoli Nintendo, bowiem niedawno tj. 13 stycznia miała miejsce oficjalna prezentacja nowej w rodzinie: Nintendo Switch. Ma być ona dostępna w handlu niebawem, bo już 3 marca. Nowa konsola ma kosztować 300 dolarów (co jest nieco wyższą kwotą, niż przewidywali dla niej analitycy). Na co możemy liczyć kupując nowy sprzęt?


Przede wszystkim Nintendo Switch jest pierwszą na rynku konsolą hybrydową! „Nintento Switch ma zmienić sposób w jaki się gra” – odważnie mówił dyrektor amerykańskiego oddziału firmy Reggie Fils-Aime na konferencji w Nowym Jorku. Na czym dokładnie polega owy dualizm i innowacja? Hybrydowość tego u...

Polski produkt w biznesie satelitarnym?

Piątek, 06 stycznia 2017

Okazuje się, że polskim biznesom udaje się przebić w coraz większej ilości dziedzin, nawet tych bardzo nietypowych, a wręcz można pokusić się o stwierdzenie, że niszowych. Oto bowiem polski akcent w biznesie satelitarnym: wrocławska firma SatRevolution prezentuje pomysł na nanosatelity pozwalające na obrazowanie ziemi- a co jeszcze potrafi to urządzenie?


Oprócz monitoringu ziemi, nanosatelity badanie rozkładu pola magnetycznego, prognozowanie pogody, analizę ruchu pojazdów, statków i samolotów, monitorowanie środowiska oraz komunikację z małym czasem opóźnienia (orbita LEO). To całkiem sporo jak na tak niewielkie urządzenie. Powstało z wykorzystaniem technologii dr...

Kolejny świetny interes Apple?

Piątek, 06 stycznia 2017

W stronę Indii coraz przychylniejszym okiem patrzy wiele międzynarodowych korporacji. Tak samo stało się w przypadku Apple, które ogłosiło, że powstanie tam dodatkowa linia montażowa. Czy to oznacza, że odtąd telefony z jabłuszkiem nosić będą napis Made in India? Niekoniecznie.


Po pierwsze, ciekawym jest fakt, jak intratna biznesowo jest ta decyzja, bowiem firmie Apple udało się wynegocjować bardzo długi, bo aż 15letni okres zwolniony z opodatkowania. Trzeba przyznać, że to zawrotnie korzystny układ.

Drugą wartą uwagi sprawą jest to, że będzie to jedna linia, która docelowo będzie produkowała iPhony właśnie przeznaczone dla rynku, tylko i wyłącznie, indyjskiego. W ...

Rewolucja: BBC wyemituje serial na… Snapchacie?

Piątek, 06 stycznia 2017

Planet Earth- seria, którą oglądało się z prawdziwą przyjemnością czy to jeśli z uwagi na zajmujące, piękne i dynamiczne zdjęcia, fantastyczny montaż, który wprawiał w osłupienie, czy też ze względu na porywającą narrację. Dokument przyjęty został bardzo ciepło i zyskał wierne grono odbiorców zasiadających w czasie emisji przed telewizorami. Prawdziwą rewolucją jest fakt, że BBC porozumiało się ze Snapchatem i … postanowiło wyemitować tam dokument w odcinkach.


Co więcej- wersja na Snapchat będzie dostępna jeden dzień przed oficjalną premierą w telewizji- można tu mówić o prawdziwym znaku czasów.

Nie wiadomo dokładnie jak długie b...

Nowy telefon w atrakcyjnej cenie? Sprawdź BluBoo!

Piątek, 06 stycznia 2017

Choć początkowo wszystkich wprawiały raczej w zdumienie, dziś są raczej powszechne. W Polsce jednak nie występuje duża liczba dostępnych wariantów, choć jak widać tendencja zmierza w stronę zmiany. O czym mowa? A telefonach z podwójnym aparatem. Dziś pod lupę bierzemy BluBoo, który debiutuje w naszym kraju.


Telefony z dwoma aparatami głównymi przyprawiają cenami o zawrót głowy, zazwyczaj plasując się w okolicach liczb czterocyfrowych. Szansą dla Klientów z nieco mniejszym budżetem, a którzy chcieliby taki sprzęt posiadać jest BluBoo. Cena jest bardzo atrakcyjna, bo około 629 zł nie jest za taki telefon sumą zawrotną. W dodatku użytkownicy otrzymuj...

Pokemon Go- lider wśród gier mobilnych zeszłego roku.

Piątek, 06 stycznia 2017

Kiedy weszła na rynek, szaleństwo ogarnęło wszystkich- wzrosła sprzedaż powerbanków, a nawet telefonów, każdy chciał zakosztować przyjemności wirtualnego łapania kultowych stworków. Czy kogoś zdziwi więc, że numerem jeden wśród gier mobilnych jest właśnie gra pokemon go? Ile dokładnie zarobiła?


Jak przedstawiają się wyniki? Grze Pokemon Go udało się wypracować większy dochód w krótszym czasie, niż dotychczasowemu liderowi w tej kategorii – grze Clash Royale. Analitycy twierdzą, że gra o łapaniu stworków wygenerowała w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy istnienia 550 milionów dolarów przychodu. Dotąd studio Niantic zarobiło...